niemowlęce prześcieradło do łóżeczka

Prześcieradło, jest jednym z podstawowych elementów bielizny pościelowej. Każdy z nas używa go ze względów higienicznych. Dodatkowo prześcieradło zapewnia odseparowanie naszego ciała od materaca łóżka. Najczęściej spotykane są prześcieradła wykonane z bawełny (splot klasyczny), frotte, lub z dzianiny.

Jeżeli chodzi ro rodzaj prześcieradła, wyróżnia się dwa typy, pierwszy typ to tradycyjne prześcieradło płaskie, drugi typ to prześcieradło z gumką, która jest wszyta na krawędziach prześcieradła. Taka gumka zabezpiecza prześcieradło, przed zsuwaniem się.

Z jakiego materiału, powinno być wykonane prześcieradło dla niemowlaka?

Najlepszym wyborem, który sprawdzi się u niemowlaka jest prześcieradło wykonane z bawełny. Ważne, żeby takie prześcieradło posiadało certyfikat Oeko-Tex. Certyfikat gwarantuję bezpieczeństwo dziecka. Takie prześcieradła są delikatne i przyjemne w dotyku, a to ważne w przypadku delikatnej i wrażliwej skóry dziecka.

Kolejną zaletą prześcieradła bawełnianego jest łatwość w utrzymaniu go w czystości. Bawełnę można często prać i prasować, jest odporna na uszkodzenia i trwała. W przypadku niemowlaków jest to istotne, ponieważ ich pościel jest bardzo często prana. Dlatego warto dołożyć i kupić produkt wyższej jakości, który posłuży nam dłużej.

Prześcieradła do łóżeczek niemowlęcych

Rozmiar prześcieradeł do łóżeczka

W większości sklepów prześcieradła do łóżeczek dziecięcych występują w różnych rozmiarach. Te, które są najczęściej wybierane to 60x120cm oraz 70x140cm.
Rozmiar prześcieradła powinien być dobrany do rozmiaru materaca, który znajduje się na łóżeczku.

W sytuacji, gdy wolimy wybrać prześcieradło z gumką, prawidłowy wymiar jest ważny. Prześcieradło należy dopasować do materaca. Mniej ważny jest, w sytuacji gdy chcemy kupić model tradycyjny. Jeżeli kupimy za duże prześcieradło, nadmiar można zawinąć pod materac.

Rodzaje prześcieradeł do łóżeczka

Prześcieradła dzielimy na dwa modele, jeden jest klasyczny, a drugi z gumką. Obecnie popularniejsze oraz bardzie polecane są zdecydowanie prześcieradła z gumką. Dlaczego? Ponieważ są bardziej praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo gumka zabezpiecza prześcieradło, przed przesuwaniem się po materacu. Prześcieradło, które się zwinie, może stanowić niebezpieczeństwo dla dziecka.

Przeczytaj też: http://www.twardyszparag.pl/projektory-dla-dzieci-czy-maja-dobry-wplyw-na-niemowlaka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here