Jak wybrać odpowiedni stół jadalniany?

0
1488

Jadalnia bywa określana najszczęśliwszym miejscem całego domu. Bez wątpienia, stanowi miejsce spotkań całej rodziny, przy wspólnym posiłku. Kluczowym elementem wyposażenia staje się więc stół jadalniany. Ciąży na nim wielka odpowiedzialność, bowiem musi spełnić potrzeby i zaspokoić oczekiwania domowników. Jak zatem wybrać najlepszy model, dostosowany do nasze jadalni?.

Stół jadalniany

W dużej mierze, to właśnie dookoła niego toczy się życie rodzinne. Ważnym aspektem jest więc rozważenie tego, gdzie powinien się znaleźć. W przypadku małej jadalni, a także decyzji o urządzaniu kącika jadalnianego w kuchni, sprawdzi się model wmontowany w ścianę. Większe metraże, dają już więcej możliwości. Pamiętajmy, aby zapewnić komfort podczas spożywania posiłków, musimy zachować odstęp od krawędzi, przy której będziemy siedzieć. Odległość ta powinna wynosić około 80 centymetrów. Zapewni to przestrzeń i wygodę każdego z domowników. Jeśli rozważamy długość, jest to oczywiście zależne od ilości osób, które będą przy nim spożywać dania. Zasadniczo, przyjmuje się, że minimalna długość stołu jadalnianego powinna wynosić około 120 centymetrów. Powinniśmy usadzić przy jednej krawędzi minimum dwie osoby, które będą mogły swobodnie manewrować. Ważną kwestią jest również dopasowanie mebli do ogólnej aranżacji wnętrza. Jadalnia jest miejscem na duże rodzinne spotkania, a także przyjęcia. Zarówno stół jadalniany jak i krzesła powinny być dopasowane, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i pod względem stosowanych zdobień.

Jaki stół do jadalni wybrać?

Postawmy tu na kluczowy parametr, którym jest uniwersalność. Stół jadalniany powinien być funkcjonalny, a także dopasowany do naszych potrzeb. Warto spojrzeć na ofertę stołów składanych, pozwolą nam one zaoszczędzić trochę miejsca, ale również w przypadku większych rodzinnych spotkań, dadzą radę pomieścić większą liczbę osób. Pamiętajmy, by odsunąć stół jadalniany wraz z krzesłami od ścian i innych mebli. Odstęp powinien wynosić około 60 centymetrów, tak by można było go spokojnie obejść, nie zahaczając o inne przedmioty. Warto zastanowić się również nad jego kształtem. Decydując się na okrągły, na pewno zyskamy optycznie więcej przestrzeni. Sprawia on wrażenie eleganckiego i klasycznego. Znika również problem rozmieszczenia gości, ponieważ brak krawędzi stawia każde miejsce na równi. Choć niektórzy wymieniają to jako główną wadę okrągłych stołów jadalnianych. Mebel prostokątny, jest znacznie większy gabarytowo. W przypadku dużych pomieszczeń, będzie on stanowił idealne dopełnienie wnętrza. Z łatwością ustawimy go w każdym miejscu jadalni. Mankamentem, mogą być jedynie ostre kanty, które stają się przeszkodą w przypadku obchodzenia stołów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here