Kamienne płytki

Płytki ceramiczne mają obecnie bardzo wiele odcieni, wzorów i modeli. Między wieloma ich rodzajami w szczególności warto zwrócić uwagę na piękne płytki kamienne, które doskonale imitują naturalny granit, marmur, czy inne rodzaje kamienia. Ze względu na swoją ogromną różnorodność, mogą być wykorzystywane zarówno jako płytki podłogowe, jak i okładziny ścienne. Zobaczmy zatem, na jakie kamienne płytki w szczególności warto zwrócić uwagę.

Kamienne płytki podłogowe w przedpokoju

Kiedy myślimy o kamiennych płytkach, zazwyczaj pierwsze, które przychodzą nam do głowy, to płytki podłogowe. Znamy je od wielu wieków i towarzyszą nam praktycznie na każdym kroku. Przede wszystkim wykorzystywane są do układania podłóg w różnego rodzaju holach, przedpokojach, sieniach i partiach wejściowych budynków, albo w tych, które się z nimi łączą.

Płytki kamienne wykazują się wysoką odpornością na wodę i uszkodzenia mechaniczne, takie jak ścieranie i zarysowania, co przekłada się na ich doskonałe zachowanie w pomieszczeniach wymienionych przed chwilą. Niezależnie od tego, że poruszamy się tam w butach czy też przychodzimy prosto po deszczu, zawsze zachowują swoje piękno, doskonały kształt i nie są podatne na zabrudzenia. W ten sposób idealnie wręcz wypełniają przestrzeń w pobliżu drzwi wejściowych, ale także na tarasach czy balkonach.

Kamienne płytki w kuchni i łazience

Oczywiście, oprócz przedpokoju, jeszcze dwa inne pomieszczenia w domu są narażone na intensywne działanie wilgoci oraz na ewentualne uszkodzenia i zabrudzenia posadzki. Mowa o kuchni i łazience, ponieważ w pierwszym pomieszczeniu często w gotowaniu uczestniczy cała rodzina, a w drugim z kolei mamy do czynienia z osadami kamienia wodnego, mydła oraz innymi zabrudzeniami.

Na szczęście kamienne płytki również tutaj sprawdzają się doskonale i spełniają wszystkie oczekiwania użytkowników. Co więcej, dobrze przygotowany gres antypoślizgowy chroni mieszkańców przed ewentualnymi drobnymi wypadkami.

Kamień na posadzce jako symbol luksusu i elegancji

Można zastanawiać się, dlaczego tak często sięgamy po kamienne płytki w naszych aranżacjach. Odpowiedź jest bardzo prosta. Przede wszystkim zapewniają nam możliwość stworzenia wielu ciekawych stylizacji, ponieważ są bardzo uniwersalne i pięknie prezentują się praktycznie w każdym zestawieniu. Czy to jaśniejsze, czy ciemniejsze ściany, nowoczesne czy tradycyjne meble zawsze płytki kamienne wyglądają tak samo doskonale. Ważna jest także ich ogromna różnorodność kolorystyczna i pod względem wzorów.

Kamienna okładzina ścienna

Drugim bardzo ciekawym typem płytek kamiennych są te, które możemy układać na ścianie w roli okładziny. Często przypominają wyglądem kamienne bloki albo cegły, które są ze sobą połączone. Co więcej, w przeciwieństwie do płytek podłogowych, ścienne mogą odznaczać się bogatszą fakturą. Z łatwością znajdziemy wśród nich modele, które nawet w dotyku przypominają naturalny kamień, co sprawia, że imitują go jeszcze lepiej.

Okładziny kamienne nie tylko pięknie wyglądają, ale tak samo jak posadzki zachowują doskonałe właściwości przez długi czas i chronią ścianę przed uszkodzeniami. Warto zwrócić na nie uwagę w swoich stylizacjach również dlatego, że ich układanie jest po prostu łatwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here