Jakie artykuły są potrzebne do kąpieli małego dziecka

Pierwsza kąpiel to wydarzenie zarówno radosne, jak i nieco stresujące dla młodych rodziców. Z czasem jednak po nabraniu wprawy taka codzienna pielęgnacja stanie się o wiele łatwiejsza. Jakie produkty będą do niej potrzebne?

Wanienka i kosmetyki

Kąpanie dziecka w dużej wannie jest niewygodne, więc koniecznie trzeba się zaopatrzyć w dostosowaną wanienkę, na przykład na specjalnym stojaku, dzięki czemu rodzice nie będą musieli się schylać. Należy wybrać produkt atestowany, posiadający certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Taka wanienka posłuży dziecku dopóki z niej nie wyrośnie i nie zacznie się kąpać w wannie dla dorosłych.

Kosmetyki muszą być koniecznie przeznaczone dla dzieci i niemowląt, ponieważ te są znacznie delikatniejsze niż produkty dla dorosłych. Przyda się na pewno płyn do kąpieli lub mydełko, a jeżeli skóra dziecka jest sucha to także jakiś nawilżacz dodawany do wody. Jeżeli dziecko nie ma problemów z nadmierną suchością lepiej nie używać oliwki na całe ciało. Ogromne znaczenie ma także dobry ręcznik dla dziecka.

Jak wybrać produkt do wycierania malucha?

Dziecko od razu po kąpieli powinno być zawinięte w miękką tkaninę. Ręczniki dla dzieci spełniają w sumie dwa zadania. Po pierwsze ogrzewają malucha, a po drugie szybko usuwają wilgoć z jego ciała. Z jakiego materiału powinien być wykonany dobry ręcznik dla dziecka?

Idealna wydaje się bawełna frotte. Dobrze chłonie wodę, ale także szybko schnie. Wystarczy po kąpieli powiesić taki ręcznik na balkonie lub kaloryferze. By mieć zawsze pod ręką czysty i świeży produkt do wycierania dziecka, najlepiej jest się zaopatrzyć w przynajmniej dwa lub trzy ręczniki dla dzieci?

Na co zwracać uwagę przy kupowaniu?

Z pewnością na skład. Najlepiej, żeby była to czysta bawełna, ponieważ ta jest najlepiej tolerowana przez skórę malucha i nie powoduje podrażnień. Jest także delikatna dla ciała dziecka. Ponadto ręcznik dla dzieci powinien mieć odpowiednie wymiary, najlepiej dość duże.

Maluchy bardzo szybko rosną i ręcznik o niewielkim wymiarze bardzo szybko przestaje być wystarczający by wytrzeć dziecko, ale także zawinięte w ręczniku przenieść do sypialni, gdzie będzie ubierane w piżamkę. Dlatego najlepiej od razu zdecydować się na wymiar 100 na 100 cm.

Ręczniki dla dzieci dostępne są w ofercie vegehome.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here