stosunek przerywany

Stosunek przerywany wbrew pozorom jest dość popularną metodą antykoncepcyjną, która ma chronić kobietę przed zajściem w ciąże. Polega na wycofaniu prącia z pochwy w trakcie stosunku, przed ejakulacją. Czy jest to skuteczny sposób antykoncepcyjny? Czy na pewno warto z niego korzystać?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/stosunek-przerywany/

Czemu stosunek przerywany to mało skuteczna metoda antykoncepcyjna?

Stosunek przerywany, choć jest popularną metodą antykoncepcyjną, nie jest do końca skuteczny. Dlaczego tak jest? Wynika to głównie z faktu, że plemniki znajdują się nie tylko w nasieniu mężczyzny, ale też w śluzie, który zostaje wytworzony w trakcie preejakulacji, gdy dojdzie do podniecenia. W danym śluzie bardzo często znajdują się pojedyncze plemniki. Jak widać nie jest to do końca bezpieczne, plemniki mogą się przedostać do wnętrza pochwy dość łatwo.

Kolejnym minusem tej metody antykoncepcji jest to, że w trakcie stosunku seksualnego nie zawsze myślimy logicznie. Zazwyczaj nasze ciało podczas przyjemności, działa impulsywniej. Jeżeli nasz partner będzie pozbawiony refleksu może dojść do zbyt późnego wycofania się prącia podczas stosunku seksualnego. Zazwyczaj dany problem dotyczy młodych mężczyzn, którzy dopiero co rozpoczęli współżycie ze swoją partnerką.

Niewiele osób o tym pamięta, ale nawet gdy dojdzie do wysunięcia prącia z pochwy w odpowiednim czasie, a stosunek nie będzie jednokrotny przy niejednokrotnym może dojść do przeniesienia plemników podczas następnego zbliżenia. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy mężczyzna nie oczyści prawidłowo penisa pomiędzy stosunkami. Aby zrobić to poprawnie, należy oddać mocz pomiędzy stosunkami. Tylko wtedy usuniemy pozostałe plemniki z cewki moczowej.

Wady stosunku przerywanego

Jak już wiadomo największą wadą stosunku przerywanego jest niska skuteczność. Ryzyko jest zbyt wysokie, dlatego nie warto korzystać właśnie z tego sposobu. Kolejna sprawa, która przemawia za tym, żeby wybrać inną metodę antykoncepcji to możliwość przenoszenia chorób wenerycznych. Ostatnią wadą stosunku przerywanego jest wysokie ryzyko pojawienia się stresu u partnerów podczas stosunku, w momencie gdy musimy kontrolować to, w którym momencie prącie powinno być wyciągnięte z pochwy, narażamy się na niepokój oraz zbędne napięcie.

Zobacz też: http://www.twardyszparag.pl/dieta-w-sezonie-wiosennym-jakie-produkty-warto-spozywac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here