kuchnia

Sprzątanie to dla wielu osób uciążliwy obowiązek, który do tego jest bardzo często długotrwały. Bardzo często zdarza się, ze cały dzień wolny poświęcamy na tym aby sprzątnąć mieszkanie, a po kilku dniach efektu wcale nie widać. Nie oznacza to natomiast, że powinno całkowicie z niego zrezygnować. Sprzątanie kuchni uznaje się, najbardziej czasochłonne i trudne zadanie, jak to zmienić?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-wysprzatac-kuchnie/

Od czego zacząć?

Na samym początku przed generalnym sprzątaniem należy zrobić porządek. Co to znaczy? Zbierzcie wszystkie śmieci z blatów czy z podłogi. Uporządkujcie wszystkie produkty do półek, tam gdzie jest ich miejsce. Zgniłe jedzenie, resztki itp. – wyrzućcie od razu do kosza na śmieci z odpadami Bio. Świetnie sprawdzą się do tego również specjalne worki z biodegradowalnego tworzywa. 

Śmieci i produkty uporządkowane, teraz czas na naczynia. Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami zmywarki – zadania macie bardzo ułatwione. Ten krok nie zajmie wam aż tak długo. To, co jesteście w stanie do niej włożyć, włóżcie i ją włączcie. Resztę naczyń lub w przypadku brak zmywarki wszystkie naczynia – zmywamy ręcznie.

Plan sprzątania kuchni – co zrobić dalej? 

Kiedy naczynia już lśnią, zbieramy z blatów wszystko, co nie powinno tam być. Do tego na pewno macie przeznaczone szafki, szuflady, ozdobne słoiki czy też pudełka. Zróbcie tak ze wszystkimi przedmiotami, takimi jak makaron, kasza, ryż itp.

Pora na blat kuchenny. Do jego czyszczenia najlepiej sprawdzą się domowe środki czystości. Ocet wymieszajcie z odrobiną sody do czyszczenia i wodą. Tak przygotowanej miksturze możecie dać również piękny zapach, dodając do niej kilka kropel olejku eterycznego. Wybór należy tylko i wyłącznie do was. Do czyszczenia możecie wykorzystać szmatki, gąbki itp.

Na sam koniec zostawcie sobie zamiatanie, czy jak kto woli odkurzanie, a także mycie podłóg. Gdy ten etap macie zrobiony – gratulacje. Wasza kuchnia lśni. 

Zobacz też: http://www.twardyszparag.pl/jak-utrzymac-porzadek-w-przedpokoju/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here