Buty do biegania
fot. Pixabay.com

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub już biegasz, pamiętaj o tym, aby wyposażyć się w odpowiednie obuwie. Buty do biegania są naprawdę bardzo istotne w tym sporcie. Odpowiednio dobrane, dobrze amortyzują naszą stopę oraz zapobiegają kontuzjom. Jakie buty wybrać więc, gdy bieganie stało się naszą pasją i sposobem na życie?

Przeczytaj też: https://spragnienilata.pl/jakie-buty-do-biegania/

Buty idealne do biegania – marki i rodzaje

Buty do biegania kupujemy jak najszybciej po tym, jak tylko zaczniemy biegać i poczujemy, że właśnie ten sport chcemy uprawiać. Pamiętajcie o tym, że jest on bardzo wysiłkowy i obciążający stawy, więc im szybciej dobierzemy właściwe obuwie tym lepiej dla nas. Koszt dobrego obuwia sportowego waha się od 150 do nawet kilkuset złotych. Na początek możemy zainwestować w buty z niższej półki cenowej. W niej też można znaleźć takie obuwie, które zapewni naszym stopom odpowiednią amortyzację i sprawi, że mniej będą obciążone nasze kości i stawy.

W butach do biegania ważne jest to, aby miały elastyczną i dobrze wyprofilowaną podeszwę. Warto również, aby była ona odpowiedniej grubości oraz dobrze amortyzowała stopę. Ponadto buty do biegania muszą być naprawdę dobrze dopasowane do naszej stopy. Zarówno na jej długość, jak i szerokość. Dlatego też najlepiej kupić je w sklepie stacjonarnym, w którym znajdziemy szeroki wybór tego typu obuwia, a przy tym będziemy mogli je przymierzyć i sprawdzić, czy aby na pewno idealnie pasują na naszą stopę. W tym pomoże również obsługa sklepu, jeśli będziemy mieć jakieś wątpliwości.

Jak dobrać buty do biegania?

Kupując buty do biegania, warto również wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych aspektów. Warto w sklepie upewnić się, czy jest możliwość zwrotu obuwia, w razie gdyby po pierwszym użyciu okazało się, że jednak nie są dla nas zbyt wygodne. Inną sprawą, na jaką należy zwrócić uwagę, oglądając i wybierając buty, jest grubość podeszwy. To ona podpowie nam, jak trwałe są buty i jak będzie się nam w nich biegać po różnych powierzchniach.

Jeśli mamy już buty w ręce, zaobserwujmy, ile ważą. Buty do biegania powinny być raczej lekkie, tak aby nie obciążać dodatkowo stopy swoim ciężarem. Ponadto należy również wziąć pod uwagę, z jakiego materiału zostały wykonane buty. Powinny być przewiewne, umożliwiać stopie oddychanie, wodoodporne, jeśli nam na tym zależy, albo po prostu wykonane z szybko schnącego materiału.

Zobacz też: http://www.twardyszparag.pl/bieganie-a-przeziebienie-czy-mozna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here