Zarobki marynarza

Praca w zawodzie marynarza jest praca bardzo wymagającą. Ma ona głównie charakter pracy zespołowej, jednak wiele czynności musi on wykonywać samodzielnie. W związku z tym, że osoba pracująca na stanowisku marynarza musi ściśle współpracować z innymi ludźmi, istnieje możliwość powstawania konfliktów, a więc marynarz powinien być dobrym organizatorem, a w razie potrzeby kontaktować się ze współpracownikami. Praca statku morskiego należy do prac zmianowych. Swoje obowiązki musi wykonywać w różnych porach dnia i nocy. Czas pracy na statku w dużej mierze zależy od pogody, która ma miejsce na morzu. Czym jest ona gorsza tym więcej pracy mają marynarze na statku. Praca marynarza wiąże się z bardzo częstymi wyjazdami. Zdarza się, że czasami nie ma go w domu przez kilka tygodni, a nawet miesięcy.
Ze względu na to, że praca ta wykonywana jest w specyficznym miejscu, za jaki należy uznać statek na pełnym morzu, marynarz musi być człowiekiem odważnym, otwartym na pracę w zespole. Bez wątpienia musi on też posiadać pasję do tego co robi. Zdecydowanie często można usłyszeć, że marynarz to nie tylko zawód, praca, ale także i przygoda, wyzwanie. Praca ta daje nie tylko pieniądze, ale także możliwość zwiedzania najróżniejszych zakątków świata.
Aby zostać marynarzem musimy mieć ukończoną przynajmniej szkołę zawodową lub średnią. Dodatkowo wymagane jest to, by aplikujący na to stanowisko ukończył kursy, które należy uznać za kursy bardzo specjalistyczne. Marynarz musi posługiwać się językiem angielskim. To niestety konieczność w dzisiejszym świecie. Językiem tym posługuje się większość ludzi. Jest to o tyle ważne, ze zazwyczaj załoga statku jest załogą międzynarodową. Można na nich spotkać ludzi z różnych części świata. Ponadto marynarz musi wykazywać się bardzo dobrym stanem zdrowia fizycznego i psychicznego. Praca na statku, z dala od rodziny, wymaga odporności psychicznej i dużego samozaparcia. Często ludzie wykonują tą pracę, poświęcając jednocześnie swoje życie prywatne. Aby podjąć pracę jako marynarz, kandydat nie może być w wieku starszy niż 45 lat. Najlepiej jednak swoją przygodę z tym zawodem rozpocząć w młodszym wieku. Czym szybciej zacznie dana osoba, tym ma większe szanse na wyższe szczeble kariery zawodowej. Awans jest możliwy tylko wtedy, kiedy dana osoba ma odpowiednie wykształcenie, ale także i doświadczenie zawodowe, które odgrywa bardzo ważną rolę.
Jak już było zostało wspomniane wyżej, marynarz to bardzo wymagający zawód, ale także dochodowy. Bardzo ważnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zostaniu marynarzem jest informacja ile zarabia marynarz. Zarobki w tej branży zależą od doświadczenia, pełnionego stanowiska na statku, a także ilości rejsów, które odbył w danym roku. W skrajnych przypadkach zdarza się, że marynarz podpisuje on kontrakt obejmujący 7 miesięcy pracy na morzu. Oczywiście wiąże się to z licznymi nieudogodnieniami, stresem i niejednokrotnie ciężka praca fizyczną. Szacuje się, że marynarz zarabia pomiędzy 5000 a 18000 zł miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here