Jakie są najpopularniejsze subkultury młodzieżowe?

Człowiek może robić ze swoim ciałem, co mu się żywnie podoba. Ma do tego pełne prawo i nikt mu nie może tego zabronić. Jedni wolą mieć szczupłą i zgrabną sylwetkę, innym nie przeszkadzają wałeczki tłuszczyku, bo czują się z nimi dobrze. Ponadto uważają, że kochanego ciałka nigdy za wiele. Podobna swoboda panuje w kwestii ubioru. Jedni lubią szykowne i eleganckie stroje. Często są w stanie wydać na nie spore sumy pieniędzy, gdyż uważają, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. Drudzy z kolei nie przywiązują do niego wagi. Są przekonani, że to nie szata zdobi człowieka. Obie opinie są równoważne i nie ma sensu się spierać, który pogląd jest lepszy.

Zwłaszcza nastolatki luźno podchodzą do tematu mody i stylu bycia. Im nieobce są przecież subkultury. W ich strukturach panuje istny miszmasz kulturowy. Tacy skini na przykład nie dość, że golą się na łyso, to jeszcze chodzą ubrani wyłącznie w dresy. Do tego mają ciężkie buty, które potocznie nazywa się glanami. Spotkać takiego typa w ciemnej alejce, to z pewnością nic przyjemnego. Po pierwsze dlatego, że jest to typowy mięśniak, który nie wzbudza zaufania. Po drugie tacy osobnicy to zazwyczaj łobuzy, którzy napadają na przechodniów. Robią to dlatego, że zrabowane pieniądze są im potrzebne na alkohol i inne używki. Ich ofiarami są ich rówieśnicy, najczęściej to uczniowie szkoły średniej. Nawet powstało specjalne określenie tego procederu, brzmi ono skroić kogoś na ulicy.

Jest jeszcze mnóstwo subkultur młodzieżowych. Równie popularni co skini są heavymetalowcy. Łatwo ich rozpoznać, bo mają długie włosy i ubierają się przeważnie na czarno. Noszą również na szyjach łańcuchy, które z pewnością nie są rodzajem biżuterii. Zwolennicy tej formacji są raczej buntowniczo nastawieni do świata. Wynika to raczej z ich światopoglądu i przyzwyczajeń. Wpływ na ich psychikę może mieć też muzyka, której są zwolennikami. Jak nie trudno się domyślić ich ulubionym gatunkiem muzycznym jest heavy metal. Muzyka ta jest przesiąknięta wrogością i nienawiścią i ma pesymistyczny stosunek do świata. Nie oznacza to jednak, że jej fani to bandyci, wręcz przeciwnie. Może wyglądają dość ponuro i złowieszczo, lecz nie robią nikomu krzywdy i są raczej pacyfistycznie usposobieniu. Rodzaj muzyki, której słuchają, pomaga im jedynie w pozbyciu się negatywnych emocji.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku satanistów. Na pewno nie jest to formacja pokojowo usposobiona do świata. Wyznawcy szatana potrafią być bardzo sadystyczni. Widać to zwłaszcza wtedy, gdy składają ofiary swemu mistrzowi. Niczemu niewinne zwierzęta są zabijane, bo tak nakazuje rytuał. Sataniści oprócz tego, że są ubrani na czarno to mają jeszcze złowieszcze tatuaże. Motywem przewodnim tych malowideł jest goła czaszka lub skrzyżowane dwie kości. Ile kosztuje zrobienie tatuażu? To nie są zbyt duże koszta. Każdy małolat chcący udawać satanistę może sobie na niego pozwolić. Problem polega na tym, że zabawa w wyznawcę diabła może mu się znudzić, a szpetny tatuaż zostanie na całe życie. Tak naprawdę prawdziwi szaleńcy opętani przez diabła zdarzają się niezmiernie rzadko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here