Ile śpi roczne dziecko?

Każda młoda matka ciekawi się, ile śpi roczne dziecko. Czy da się znaleźć odpowiedź na takie pytanie? Przecież dzieci mogą być bardzo różne i właściwie każde z nich ma całkowicie indywidualne potrzeby! Dlatego niemożliwe jest, aby co do godziny określić, ile śpi roczne dziecko. Podczas gdy dla jednego niemowlaka piętnaście godzin to będzie zbyt mało innemu wystarczy już dwanaście godzin i nie potrzebuje więcej.
Ilość snu to kwestia indywidualna i nie da się jej zaprogramować. Co prawda niektórzy rodzice starają się ustalić plan snu dla swojego dziecka, ale nie jest to możliwe. Maluch sam zdecyduje, kiedy będzie chciał spać, nawet jeśli jego rodzicom nie będzie to na rękę!
Młode matki interesują się tym, ile śpi roczne dziecko. Wiele z nich wychowuje niemowlęta, które mają problemy ze spaniem. Każda mama chciałaby, aby dziecko robiło sobie długie drzemki podczas dnia, a także przesypiało całą noc bez budzenia się. Niestety, rzeczywistość często wygląda zupełnie inaczej.
Kobiety dowiadują się, ile śpi roczne dziecko, czytając różnego rodzaju czasopisma oraz strony internetowe. Porównują te informacje z potrzebami, jakie ma ich własny maluszek i często zauważają znaczną różnicę. Nic dziwnego, gdyż wiele dzieci śpi znacznie mniej, niż podają poradniki oraz czasopisma.
Aby dowiedzieć się, ile śpi roczne dziecko, przyszła mama z zaciekawieniem wypytuje swoje koleżanki i znajome, które mają już własne pociechy i mogą wiele powiedzieć na ten temat. Warto jednak pamiętać o tym, że każde dziecko jest zupełnie inne. Nie ma sensu porównywanie- różnice między maluchami potrafią być naprawdę ogromne! Są dzieci, które już w wieku miesiąca przesypiają bez żadnych problemów całą noc. Są też takie, które mają dwa lata i nadal budzą się nawet dwa razy w ciągu nocy. Dlatego na pytanie, ile śpi roczne dziecko, bardzo trudno jest znaleźć konkretną odpowiedź. Można wyliczyć średnią ilość godzin, które przesypia maluch, ale nigdy nie będzie tak, że liczba ta będzie się zgadzała w przypadku wszystkich dzieci. Pediatrzy na pytanie, ile śpi roczne dziecko, mogą odpowiedzieć, że mniej więcej piętnaście godzin i właśnie taka ilość jest w tym wieku odpowiednia. Pozwala ona na prawidłowy rozwój maluszka i sprawia, że jest przez cały dzień zadowolony i ma dużo energii, aby odkrywać otaczający go świat. Jednak to, ile śpi roczne dziecko, nie jest tak oczywiste. Mimo że zalecana jest większa ilość snu, niektórych niemowląt po prostu nie da się zmusić do spania. Nawet jeśli rodzice bardzo się starają, maluszek wie swoje – jeśli nie jest zmęczony i nie ma ochoty na sen, nikt nie może go do tego zmusić!
Rodzice którzy wiedzą, ile śpi roczne dziecko, martwią się że ich niemowlę nie śpi wystarczająco długo. Warto, aby porozmawiali na ten temat z lekarzem. Być może stosują złe metody przy jego usypianiu, albo dziecko jest zbyt mocno stymulowane przez cały dzień? Rozbudzony maluch może mieć wieczorem duże problemy z zaśnięciem i wówczas jego ilość snu może być znacznie mniejsza, niż zalecana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here