Bezcenna kobiecość

Osoby, które borykają się z chorobą nowotworową stają się z czasem coraz słabsze, coraz mniej jedzą, wypadają im włosy itp. Niestety ten aspekt jest bezlitosny i najbardziej dotyka kobiety zmagające się z rakiem różnego typu.
Od zawsze ważnym elementem wyglądu kobiety są jej włosy. Długie, czy krótkie są bardzo ważną częścią wizerunku kobiet. Każda ważna okazja wiąże się z wizytą u fryzjera aby jakoś je ułożyć, aby wyglądać inaczej niż na co dzień. Chyba każda kobieta lubi wizyty u fryzjera. Mówi się czasem, że wizyta u fryzjera i zmiana fryzury to często początek do innych dużo większych zmian. Dzisiejsza technologia pozwala na różne sposoby działać z włosami. Sprawny fryzjer podpowie kobiecie jakie cięcie byłoby najlepsze do jej wizerunku, podpowie odpowiedni kolor i uczesanie. Branża fryzjerska rozwija się bardzo prężnie i trzeba znać się na tym fachu aby mieć stałych i zadowolonych klientów.
Istnieje możliwość pomocy kobietom, które borykają się z problemami zdrowotnymi, które skutkują ubytkiem włosów. O tym ile kosztują włosy głośno się nie mówi. Można zaczerpną informacji o tym jak to włosy są dziś cenione i można dużo za nie dostać zapłaty. Szczególnie cenione są długie pasma, które są w naturalnym kolorze (bez siwych) i są gęste. Takie włosy są najbardziej pożądane przy produkcji peruk dla chorych osób.
Istnieje również wiele fundacji, które zajmują się tkaniem peruk. Jeśli włosy spełniają kryteria (określona długość, brak farbowania, brak siwizny) można przekazać je na rzecz fundacji. Oczywiście pomoc taka jest bezpłatna. Mimo, że jest to sposób nieodpłatny wiele osób decyduje się na oddanie swoich włosów właśnie na fundację.
Kobiety, które doświadczyły zmagań z nowotworem naprawdę bardzo docenią każdy nawet najmniejszy kosmyk włosów, które sprawią, że poczują się znów kobieco i pięknie.
Istnieje również inny rodzaj peruk. Peruki tkane na zamówienie zamożnych osób, które po prostu chcą zmienić swój wizerunek. Takie peruki tworzone są z włosów, które zostały kupione. Takie włosy muszą spełnić wysokie standardy, ale da się na nich dużo zarobić. Oczywiście nie jest się w stanie utrzymać ze sprzedaży włosów, bo rosną one zbyt wolno, ale jako jednorazowy zastrzyk gotówki może on być spory.
To czy nasze włosy oddamy (jeśli spełniają wymogi) za darmo, czy je sprzedamy zależy od nas samych. Istnieją równe przekonania na ten temat. Z 25 cm włosów można utkać perukę o długości 15 cm. Dlatego długość kosmyków jest taka ważna i wymagana. Konieczne jest też aby włosy były rozczesane i zaplecione w warkocz aby nie pomieszały się.
Jeśli ma się możliwość warto wspomóc kobiety w walce z rakiem. Nie jest to nic przyjemnego, a chyba żadna kobieta w sile wieku nie wyobraża sobie siebie bez włosów. Brak włosów jest często równoznaczna z barakiem kobiecości, bo przecież kobieta musi mieć włosy, które może wiązać, upiąć, zaplatać lub porostu rozpuścić. Taki niepozorny aspekt wizerunku na który na co dzień nie zwracamy uwagi u siebie do puki wszystko jest na swoim miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here