Zarobki kierownika budowy.

Mniej więcej 1/3 całego życia człowieka spędza w pracy. Dlatego warto wybrać sobie taką pracę na całe życie, która będzie przynosiła satysfakcję i samozadowolenie dla człowieka, ponieważ spędzić większość swojego życia na pracy, której się nawet odrobinę nie lubi to istny koszmar.
Przed wyborem kierunku kształcenia warto wziąć pod uwagę kilka kwestii związanych z naszym wyborem. Do tych czynników, które warto wziąć pod uwagę zanim rozpocznie się ścieżkę kariery należą: upodobania, popyt na rynku pracy, wynagrodzenie, predyspozycje zawodowe. Zatem jak widzimy nie liczy się tylko chęć i zapał do pracy ale także wiele innych czynników, nawet to jak dużo możemy zarobić dzięki wykonywaniu takiej pracy, ponieważ trzeba żyć realnie i potrafić ocenić czy taki rodzaj pracy pomoże nam wyżyć na takiej poziomie jaki nam się marzy.
Budownictwo jest jednym z bardziej obleganych kierunków studiów. Po ich zakończeniu można starać się zostać kierownikiem budowy. Jednak ile zarabia kierownik budowy? Czy jest to wystarczająca płaca, która pomoże w pokryciu wszystkich rzeczy potrzebnych do życia. Czy opłaca się zostać kierownikiem budowy? Czy obowiązki i odpowiedzialność, które należą do kierownika budowy są adekwatne do wynagrodzenia jakie otrzymuje kierownik budowy?
Średnia krajowa dla przedstawicieli zawodu kierownik budowy została wyliczona na kwotę 7 tysięcy złotych brutto. Dodatkowymi plusami na jakie mogą liczyć kierownicy budowy to telefon służbowy i samochód. Jednak na takie benefity mogą liczyć w prywatnych firmach lub niekiedy i w państwowych.
Oczywiście nie każdy kierownik budowy tyle zarabia, ponieważ wszystko uzależnione jest od takich czynników jak: wielkość firmy, kapitał firmy, wykształcenie, staż pracy, region zatrudnienia. Te wszystkie czynniki mogą sprawić, że dany kierownik budowy będzie zarabiał nawet o kilka tysięcy mniej niż podany uśredniony wynik lub nawet o kilka tysięcy więcej, ponieważ jest to tylko i wyłącznie kwota uśredniona. Zatem znaczy to tyle, że jest wielu kierowników budowy, którzy zarabiają więcej lub mniej.
Za co kierownik budowy otrzymuje wynagrodzenie? Co należy do obowiązków kierownika budowy?
Kierownik budowy na budowie odpowiedzialny jest za kierowanie procesem budowy zgodnie z wymogami Prawa Budowlanego, nadzorowanie pracy podległych pracowników, uczestniczenie w pracach przygotowawczych do budowy, kontrola jakości wykonywanych prac, zapewnienie odpowiednich warunków BHP.
Podsumowując praca kierownika budowy jest to bardzo odpowiedzialna praca, ponieważ kierownik budowy od początku do końca musi kontrolować cały przebieg prac, które odbywają się na danym placu budowy. Jeżeli coś pójdzie nie tak albo przydarzy się komuś nieszczęśliwy wypadek, wówczas pośrednio lub bezpośrednio odpowiada za to właśnie kierownik budowy. Zatem warto się także zastanowić pod tym względem czy jesteśmy w stanie wziąć na siebie taki ciężar odpowiedzialności za innych ludzi i za szereg czynności, które muszą odbywać się zgodnie z obowiązującymi prawami a niekiedy tak nie jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here