Weekend w Czechach

Czechy to jeden z nam najbliższych krajów, nic zatem dziwnego że wycieczki naszych rodaków chętnie się zjawiają w różnych miejscach tego niewielkiego ale zarazem malowniczego kraju. Czy wiesz, z jakich powodów głównie podróżują Polacy do pobliskich Czech? Tych powodów można wymienić co najmniej kilka, o to niektóre z nich.

Przede wszystkim chęć odwiedzenia czeskiej stolicy, Pragi. To miasto cieszy się zasłużoną popularnością wśród turystów z całego świata, nic zatem dziwnego że są wśród jej miłośników także ludzie pochodzący z naszego kraju. Dzięki temu, że Czechy położone są w stosunkowo niewielkiej odległości od naszej ojczyzny, wielu naszych rodaków chętnie poświęca swój wolny czas na dotarcie do czeskiej stolicy, by poznać jej niezaprzeczalnie urokliwe miejsca.

Jednym z takich słynnych praskich miejsc jest bez wątpienia most Karola, z którego można podziwiać panoramę starego miasta i jego najbliższych okolic. Przerzucony nad Wełtawą most nosi nazwę od jednego ze słynnych czeskich władców, jakich ten kraj posiadał na przestrzeni wieków swojej długiej i dość burzliwej historii.

Skoro mowa o historycznych władcach czeskich ziem to na pewno warto również wspomnieć o ich siedzibie. Hradczany, bo tak nazywa się to historyczne miejsce, pokazuje wszystkim przybyłym swoją wielowiekową historię, przypominając o czasach gdy czescy władcy stanowili jedną z najpotężniejszych dynastii na kontynencie europejskim. Zaklęte w murach historie ożywają przy barwnych opowieściach przewodnika, dlatego z całą pewnością warto zobaczyć to miejsce podczas pobytu w pięknej stolicy Czech. Jeśli planujesz swój wypoczynek tam, na pewno dopisz zamek Hradczany do swojej listy obiektów do odwiedzenia.

Podobnie ma się sprawa z innym, słynnym na całym świecie miejscu znajdującym się w mieście będącym stolicą jednego z naszych południowych sąsiadów. Mowa oczywiście o praskiej Złotej uliczce, której architektura i historia sprawiają ogromne wrażenie na turystach tłumnie przybywających w to miejsce z wszystkich zakątków naszego globu. Właściwie można powiedzieć że wizyta w Pradze bez odwiedzin w tym urokliwym miejscu z całą pewnością nie będzie udana i na pewno nie kompletna.

Poza stolicą, zupełnie zasłużenie cieszącej się światową sławą, Czechy mają naprawdę wiele do zaoferowania wszystkim tym, którzy zdecydują się na spędzenie swojego wolnego czasu w ojczyźnie dobrego wojaka Szwejka. Wiele stron internetowych prowadzi wyczerpujące listy miejsc zdecydowanie godnych polecenia dla wszystkich chcących na własne oczy przekonać się o tym co nasz południowy sąsiad ma do zaoferowania turystom z całego świata.

Na takich portalach internetowych dowiesz się nie tylko gdzie pojechać i jak znaleźć noclegi w dobrej cenie, ale także cały szereg informacji, jakie na pewno okażą się użyteczne w chwili planowania urlopu w Czechach. Przecież przy planowaniu budżetu ważne jest i to ile kosztuje piwo w Czechach, bo narodowy swój trunek piją oni właściwie nieprzerwanie. Bez znajomości zaś kuchni czeskiej wyjazd będzie niepełny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here