Telefonia komórkowa

Duży wybór operatorów sieci komórkowych sprawia, że ciężko się zdecydować na ofertę, która spełni wszystkie nasze wymagania, mając do wyboru ich tak wiele. Operatorzy sieci komórkowych, szukają przeróżnych sposobów, aby przyciągnąć do siebie klientów, m.in. oferują ciekawe bonusy i gratisy, jeżeli zgodzimy się przenieść właśnie do nich swój numer telefonu.

Wybierając operatora komórkowego, należy przede wszystkim zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i wymagania, związane z użytkowaniem telefonu. A te mogą być bardzo różne. Jedni wolą jedynie rozmawiać przez telefon, sporadycznie wysyłając kilka SMS-ów w ciągu miesiąca. Inni wręcz przeciwnie wysyłają tylko SMS-y, a rozmowy telefoniczne odbywają naprawdę bardzo sporadycznie. Trzecią grupą odbiorców oferty operatorów komórkowych są ci, którzy telefonów używają głównie do przeglądania stron internetowych. Poprzez portale społecznościowe i różnego rodzaju komunikatory, porozumiewają się ze znajomymi. Takie osoby nie potrzebują więc darmowych rozmów czy też SMS-ów, a solidnego pakietu internetowego.

Jeżeli trafimy już na naszego wymarzonego operatora sieci komórkowej, należy koniecznie pilnować terminów podpisywania i przedłużania umów. To, ile wcześniej można przedłużyć umowę w play, czy też u innego operatora, jest kwestią indywidualną. Jeden operator w całej rodzinie to wygoda i często też dodatkowe korzyści. Operatorzy sieci komórkowych, prześcigają się wręcz w coraz to nowych i korzystniejszych ofertach dla całych rodzin. Przykładowo co miesiąc, można dostać dodatkowy pakiet darmowych rozmów i SMS-ów, w obrębie naszej rodziny. Jeżeli mamy telefon na abonament, jeden operator w rodzinie, także jest o wiele bardziej wygodny, gdyż zazwyczaj przychodzi nam jeden rachunek, a nie kilka, które trzeba osobno opłacić.

Z drugiej strony, nie ma też co za bardzo przywiązywać się do jednego operatora. Świat telefonów komórkowych jest niesamowicie dynamiczny, co chwilę też zmieniają się oferty, zazwyczaj na korzystniejsze. Może okazać się, że nasza oferta sprzed kilku lat, dzisiaj, może być już w ogóle nieatrakcyjna i konkurencja proponuje znacznie niższe ceny za te same usługi. Dlatego też nie można zamykać się na nowości. Trzeba co jakiś czas śledzić to, co chcą nam zaoferować. Przywiązanie do jednej marki na całe życie to nie jest dobra rzecz. Nie można ślepo podążać za czymś, co już dawno przestało być atrakcyjne, tylko z tego powodu, że się do tego przyzwyczailiśmy. Trzeba iść z duchem czasu i szukać cały czas najlepszych ofert dla siebie.

Jeśli zwiążemy się na dłużej z jednym operatorem, możemy jednak liczyć na bonusy, np. w postaci oferowanych telefonów. Będą one dla nas znacznie tańsze, niż dla nowych klientów i będziemy mogli ubiegać się o lepsze modele w niższych cenach. Indywidualna oferta dla najbardziej wiernych klientów to jeden ze sposobów przyciągnięcia do siebie grona nowych klientów. Nic przecież nie kusi tak bardzo, jak hasło, że ktoś przygotował coś tylko i wyłącznie dla nas i tylko nam się to należy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here