Egzotyczne wakacje na Dominikanie

Dużą popularnością w Polsce cieszą się wakacje zagraniczne. Najbardziej oblegane kierunki to Chorwacja, Bułgaria, Grecja, Turcja i Włochy. Związane jest to przede wszystkim z gwarancją dobrej pogody i atrakcyjnymi warunkami finansowymi. Jednakże coraz większą popularnością w Polsce cieszą się wyjazdy wakacyjne do egzotycznych krajów.

W miarę wzrostu zamożności i nasycenia się klimatami śródziemnomorskimi wzrasta chęć zobaczenia czegoś innego i bardziej nietypowego. Dlatego też każde szanujące się biuro podróży oprócz standardowych propozycji ma w swojej ofercie również wyjazdy na Daleki Wschód, do Ameryki Południowej, czy też na Wyspy Karaibskie. Ten ostatni kierunek jest niezwykle atrakcyjny dla osób chcących się cieszyć fenomenalną pogodą i dobrymi warunkami turystycznymi. Nieprzypadkowo to po Morzu Karaibskim oferowane są najbardziej oblegane rejsy wycieczkowymi crusierami, tj. superkomfortowymi statkami – hotelami. Jednym z głównych kierunków wśród propozycji wakacji jest Dominikana. To jedno z największych państw położonych na Antylach. Położone jest na wyspie Haiti, którą dzieli z drugim państwem o nazwie identycznej jak wyspa – Haiti. Jednakże w przeciwieństwie do swojego sąsiada Dominikana jest stosunkowo zamożna i cieszy się niezwykłą popularnością wśród turystów. Słynie z bajecznych plaż, egzotycznych widoków, niezwykle życzliwych ludzi i bardzo smacznej kuchni. Posiada bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych i innych dyscyplin. Niewątpliwie czas spędzony tu na wczasach można określić eufemizmem: wakacje w raju. Co więcej bardzo dużo ofert wczasowych skierowanych jest na miesiące zimowe, tak, że można wyrwać się z przygnębiającego szaroburego krajobrazu zziębniętej Polski i wyruszyć na odpoczynek pod błękitnym niebem i zielonymi palmami. Problemem wydawać się może znaczna odległość pomiędzy Polską i Dominikaną. Wszak to państwo położone jest na drugiej półkuli. Powstaje w związku z tym pytanie: ile trwa lot na Dominikane? Wbrew pozorom odpowiedź na nie jest dość skomplikowana. Bezpośredni lot czarterowy na lotnisko położone w stolicy kraju Santo Domingo lub położone w miejscowości wypoczynkowej Punta Cana to około 11 godzin bez międzylądowania. W przypadku lotu z międzylądowaniem czas ten wydłuża się do niecałych 14 godzin. Jeszcze gorzej jest w przypadku lotów liniami regularnymi z przesiadkami. Aby dostać się na Dominikanę potrzebne jest, w zależności od rozkładu, od 16 do nawet 27 godzin. Jak widać czas podróży może być dość męczący. Jednak wydaje się, że atrakcyjne miejsce wakacyjne warte jest poświęcenia. Na pewno czas spędzony w tym karaibskim państwie wynagrodzi nam z nadwyżką długość lotu samolotowego i zmęczenie podróżą. Należy wszakże podkreślić, że wybierając się na wypoczynek warto korzystać z biur podróży, które oferują bezpośrednie loty czarterowe. Dzięki temu po pierwsze zaoszczędzimy na czasie, a z drugiej strony nie będziemy mocno zmęczeniu podróżą.

Podsumowując można stwierdzić, że myśląc o egzotycznych wakacjach warto zastanowić się nad Dominikaną. Atrakcyjne miejsce wypoczynku z pewnością zrekompensuje nam niedogodności związane z czasem podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here