Romantyczna podniebna przygoda

Ludzie często szukają czegoś, co pozwoli im choć na chwilę oderwać się od codziennej rutyny. Dobrą motywacją, aby przeżyć coś niecodziennego, jest szczególna okazja, np. wieczór panieński lub kawalerski, okrągła rocznica ślubu, okrągła rocznica urodzin. W zależności od preferencji, poszukujemy czegoś, co zapewni nam pożądaną dawkę emocji. Do bardziej ekstremalnych zaliczymy skok na bungee lub ze spadochronem, spływ górską rzeką, czy przejazd sportowym samochodem po torze wyścigowym. Osobom nie potrzebującym aż tyle adrenaliny wystarczyć może weekend w luksusowym hotelu, obiad w egzotycznej restauracji lub udział w koncercie ulubionego zespołu muzycznego. Tymczasem bardzo ciekawą alternatywą dla tego typu atrakcji może być lot balonem.

Balony od dawna nie sprawdzają się już jako środek transportu, jednak wciąż są z powodzeniem używane w celach rekreacyjnych i sportowych. Lot balonem dostarcza niezwykłych wrażeń. Pasażer wprawdzie nie jest poddawany dużym przeciążeniom, ale ogromne wrażenie robi sama wysokość na którą wznosi się balon, zwłaszcza w zestawieniu z małymi rozmiarami kosza, w którym się leci i wiatrem, który nim kołysze. Dodatkowo można spokojnie napawać się pięknymi widokami z wysoka. Z całą pewnością lotowi balonem towarzyszy sporo adrenaliny, ale także ekscytacji, gdyż można wtedy wczuć się w rolę pierwszych ludzi, którzy rzucili wyzwanie grawitacji i wznieśli się w powietrze właśnie w balonie, na długo przed wynalezieniem samolotu. Taki lot świetnie się sprawdza jako przygoda dla par, gdyż wszystkie te wrażenie można przeżywać wspólnie – w koszu mieści się zazwyczaj co najmniej kilka osób.
Jeśli jesteśmy zainteresowani takim niecodziennym doświadczeniem, z pewnością zadamy sobie pytanie – ile kosztuje lot balonem? Na rynku jest wiele firm, które oferują tego rodzaju usługi, a ich oferta jest zróżnicowana. Podstawowa oferta to godzinny lot balonem. Jedna osoba może go odbyć w cenie do 500 zł, przy czym organizator nie zapewnia wtedy dodatkowych atrakcji, a balonem polecą wtedy także inni pasażerowie. Jeśli chcemy lecieć dłużej lub wykupić taki lot na wyłączność np. dla dwóch osób, wtedy cena będzie odpowiednio wyższa. Przykładowo za lot dla dwóch osób zapłacimy około 2000 zł. Na życzenie można skorzystać z dodatkowych opcji, które firmy mają w swoich ofertach – np. lampka szampana na specjalne okazje, skok na spadochronie z balona, start z miejsca wybranego przez klienta itp.

Lot balonem to niezwykła przygoda, której z pewnością się nie zapomina. Cena lotu tylko pozornie może wydawać się wysoka – w praktyce praktycznie się nie zdarza, aby pasażerowie po locie czuli niedosyt lub rozczarowanie. Organizator dokłada starań, aby lot przebiegł bezpiecznie i przy jak najlepszych warunkach – jeżeli w dniu zaplanowanego lotu pogoda w nie sprzyja, wtedy start jest przekładany na inny termin. Taki lot to świetny pomysł jako prezent dla bliskiej osoby lub jako nagroda dla pracowników firmy. Zdecydowanie warto zdecydować się jego wykupienie, by następnie cieszyć się podniebną przygodą.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCena bursztynu.
Następny artykułRedukcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here