Dowiedz się, czy dron to idealny prezent dla każdego dziecka

Zbliżają się urodziny Twojego dziecka, a Ty zastanawiasz się nad prezentem? Wielu rodziców w ostatnich czasach coraz częściej decyduje się na zakup drona – świetnego gadżetu dla początkujących i zaawansowanych fotografów, który oprócz dostarczenia rozrywki, pomaga rozwijać pasje i zainteresowania. Ale choć dron ma sporo zalet, posiada także wady, które są szczególnie niebezpieczne dla młodocianych fotografów. Rodzice rzadko kiedy zdają sobie z nich sprawę, dopóki pociecha nie wyrządzi krzywdy sobie albo innym. Zastanawiasz, się ile kosztuje dron i czy będzie dobrym pomysłem na urodzinowy prezent? Poznaj wszystkie zalety oraz wady takiego rozwiązania!

1. Najważniejszą kwestią jest wiek dziecka
Prezenty dla naszych pociech powinniśmy dobierać przede wszystkim z myślą o ich wieku. Nie każda zabawka czy gadżet będzie odpowiednia dla bardzo młodych dzieci. Podobnie sprawa wygląda z dronem – choć na pozór wydaje się bezpiecznym urządzeniem, to często okazuje się, że wcale nim nie jest. Kiedy chcesz sprawić taki prezent swojemu dziecku, musisz upewnić się, czy będzie w stanie odpowiednio nim sterować tak, aby nie zrobić krzywdy sobie czy innym osobom w jego otoczeniu. Nie myśl, że wystarczy pilnować dziecko, by nie wykonało żadnego niewłaściwego ruchu na konsoli. Czasem wystarczy ułamek sekundy, by drastycznie zmienić kierunek lotu drona i wywołać tym samym bardzo nieprzyjemne skutki. Do sterowania takim urządzeniem trzeba mieć pewne zdolności manualne i umiejętność przewidywania różnych zdarzeń.

2. Wybierz odpowiedni rozmiar drona
Wbrew pozorom istnieje mnóstwo przeróżnych rodzajów dronów – są większe i mniejsze, mają też często różne kształty, dzięki czemu lepiej radzą sobie w poszczególnych warunkach i mogą być też lepiej przystosowane do funkcji dziecięcej zabawki. Warto pamiętać, że im większy i bardziej rozbudowany dron, tym więcej szkód może wyrządzić. Kiedy decydujesz się na zakup drona dla swojego dziecka, warto rozważyć zakup modelu, który będzie posiadał specjalne zabezpieczenia. Na czas nauki latania będzie dużo bezpieczniejszą opcją, która nie wyrządzi krzywdy ani dziecku, ani sąsiadom.

3. Dowiedz się, co kupujesz
Zanim wręczysz wymarzony prezent swojemu dziecko, zobacz, jak działa dron. Zapytaj sprzedawcę w sklepie o rady, przeczytaj artykuły o tym, jak prawidłowo sterować dronem i jak taki sprzęt w ogóle działa. Nie zapomnij też odpakować instrukcji oraz dokładnie się z nią zapoznać. Dzieci nie zawsze potrafią sobie poradzić z bardziej zaawansowanymi technologiami i nie są też byt dobre w rozumieniu instrukcji, dlatego to Ty musisz wyjaśnić swojemu dziecku, na czym polega taka zabawa. Nie powinieneś również spuszczać z oka swojej pociechy. Niekiedy wystarczy ułamek sekundy, by doszło do tragedii, a będąc w pobliżu zwiększysz szanse dobrej reakcji. Pamiętaj, że jako prawny opiekun to Ty jesteś odpowiedzialny za czyny dziecka. Dlatego choć dron jest świetnym gadżetem, który pozwala talentom się rozwijać, to warto przemyśleć, czy wiek dziecka jest odpowiedni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here