Czy warto zrobić kurs na wózek widłowy?

W ostatnim czasie polski rynek pracy rozrasta się w coraz szybszym tempie, w takim stopniu, że w wielu branżach ciężko znaleźć wykwalifikowanego i odpowiedniego pracownika. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o operatora wózka widłowego, bądź tez magazyniera z uprawnieniami do kierowania wózkiem widłowym. Kierowanie tego typu pojazdem dla kogoś mającego prawo jazdy wydaje się prostym i niewymagającym zadaniem. Rzeczywistość jest jednak trochę inna, ponieważ by kierować wózkiem niezależnie od jego rodzaju potrzebny jest nam kurs. Do takiego kursu przystąpić może osoba pełnoletnia, posiadająca wykształcenie podstawowe, oraz legitymująca się dobrym stanem zdrowia, i sprawnością psychoruchową. Czynnikami wykluczającymi mogą być znacząca wada słuchu bądź wzroku, problemy ze zdrowiem psychicznym. Jeśli tych czynników brak, bez problemów możemy przystąpić do kursu i otrzymać stosowne uprawnienia.
Kurs jest niestety płatny, ale większość pracodawców, dofinansowuje, bądź pokrywa w całości koszta, każąc ewentualnie podpisać umowę lojalnościową. To znaczne ułatwienie, ponieważ nie obciąża to naszego budżetu, a daje nam szansę rozwoju, bądź zdobycia nowych kwalifikacji, które pomogą nam w tej bądź kolejnej firmie. Kurs przygotowuje nas bezpośrednio do kierowania pojazdem, poznajemy jego budowę, specyfikę, zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania, krok po kroku jesteśmy przygotowywani do kolejnego kroku czyli części praktycznej, gdzie po prostu uczymy się jeździć pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Ceny kursów są mocno zróżnicowane, zależą głównie od typu kursu i zakresu uprawnień jakie po nim zdobywamy. Znaczenie ma też rodzaj wózka i miejsce wykonywania kursu. Na chwilę obecną koszta wahają się między siedemset, a nawet dwoma tysiącami złotych. Kwota jest potężna, mimo to na kursie nie powinno się oszczędzać, ponieważ im szerszy zakres uprawnień, tym większa szansa na zatrudnienie a co za tym idzie i lepsze wynagrodzenie. Pytanie ile zarabia operator wózka widłowego?
średnia zarobków dla tego zawodu to obecnie około trzech tysięcy brutto za miesiąc pracy. Mimo to, gdy posiada się doświadczenie w kierowaniu wózkiem widłowym i trafi do odpowiedniego pracodawcy, zarobki znacząco wzrastają i potrafią dojść nawet do czterech tysięcy brutto na miesiąc. Nie jest to może kwota dla niektórych zwalająca z nóg, ale jako pierwsza praca, albo powrót do pracy po trudnym momencie jest to opcja bardzo dobra i warta rozważenia, szczególnie, że nie wymaga od nas aż tak wiele, a oferuje więcej niż inne zajęcia.
Dużym plusem zrobienia kursu i pracy jako operator wózka jest stabilność zatrudnienia. Gospodarka magazynowa jest i będzie kluczowa dla większości firm, szczególnie tych z sektora spożywczego, a co za tym idzie magazynierzy, operatorzy będą potrzebni i doceniani jeśli rzetelnie wykonują swoją pracę. Co więcej z czasem możemy liczyć na podwyżki, awanse a co za tym idzie zwiększenie swojego komfortu życiowego, a to chyba jest celem każdego z nas, niezależnie od zajmowanego obecnie stanowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here