Co trzeba wiedzieć o śrubach pasowanych?

Czym cechują się śruby pasowane? Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten konkretny temat? Jeśli tak, to zapraszamy do poniższego artykułu. Znajdziecie w nim bowiem wszystkie istotne informacje na temat tych coraz popularniejszych elementów złącznych.

Rodzaj gwintu, klasa własności, materiał

Rozpoczniemy analizę tego tematu od rodzaju gwintu. Śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym, które spełniają normę ISO 7379 (ustanowioną przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną) mają metryczny rodzaj gwintu. Trzeba podkreślić, że kwestia związana z normami także ma znaczenie i nie można jej pominąć. To bowiem pokazuje, że mamy tutaj do czynienia z akcesoriami naprawdę wysokiej klasy. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Ważna jest również klasa własności. To w tym przypadku dokładnie 12.9. Jakie materiały posłużyły do wykonania tych elementów złącznych? To między innymi stal węglowa. Drugim komponentem jest natomiast stal nierdzewna A2 (INOX). Nie brakuje Klientów, którzy decydują się na akcesoria zrealizowane właśnie z tego materiału. Szczególnie, że śruby pasowane tego typu nie tylko elegancko się prezentują. Są także bardzo odporne na korozję oraz żarowytrzymałe. Ich znakiem rozpoznawczym jest stylowy wygląd, łatwość w aspekcie czyszczenia oraz obróbki. Czym jeszcze cechują się takie śruby pasowane? Podlegają one recyklingowi i mają korzystny stosunek biorąc pod uwagę wytrzymałość do wagi.

Należy również wspomnieć o dodatkowej ochronie przed korozją. Fachowcy stosują bowiem specjalne powłoki. Są one związane z takim procesem, jak oksydowanie – zwane też czernieniem. Jest też inna ewentualność. W sklepach z tym asortymentem znajdują się również śruby pasowane bez żadnej dodatkowej powłoki. Trzeba zatem zastanowić się, jaka opcja będzie dla Was w tym temacie najlepsza. Kupując śruby pasowane warto również zwrócić uwagę na zakres. Różni się on w zależności od zastosowanego materiału.

W jakich sytuacjach śruby pasowane najlepiej zdają egzamin?

Porządnej jakości śruby pasowane, które spełniają wyżej wymienioną normę, mają szerokie zastosowanie. Ze względu na dobrą odporność na korozję są na przykład stosowane w takich miejscach, które są szczególnie narażone na nie do końca korzystne warunki atmosferyczne. Trzeba również zwrócić uwagę na użycie ich w różnych maszynach. Szczególnie biorąc pod uwagę taki przypadek, kiedy to specjaliści chcą po prostu zapewnić sobie mniejsze luzy. Ma to natomiast pozytywnie wpływać na osiągnięcie bardziej stabilnego połączenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here