czym oczyszczać cerę?

Dokładne oczyszczanie skóry twarzy powinno być podstawą codziennej pielęgnacji, zwłaszcza wieczorem. Nie powinno polegać wyłącznie na usuwaniu zanieczyszczeń za pomocą wody i mydła. Istotne jest również systematyczne złuszczanie, tonizowanie oraz nawilżanie.

Jak prawidłowo, należy oczyszczać skórę twarzy?

Aby prawidłowo oczyścić skórę twarzy, nie trzeba kupować wyszukanych, specjalnych produktów przeznaczonych do tego. Prawda jest taka, że nie zawsze są skuteczne i nie zawsze służą naszej cerze. Zwykle przez to, że posiadają w składzie składniki chemiczne, zmieniają pH skóry i uszkadzają naturalną warstwę ochronną, która chroni tkanki. Najlepszym wyborem są produkty naturalne.

Mydło o neutralnym pH

Mydła o neutralnym pH zazwyczaj są pochodzenia naturalnego. Ich działanie jest łagodniejsze, nie wpływa źle na zdrowie skóry. Nie uszkadza bariery ochronnej, ani nie przesusza skóry. Takie mydła dodatkowo wykazują działanie odżywcze lub przeciwbakteryjne. Polecane są każdemu rodzajowi skóry, nawet alergikom, ponieważ nie wywołują uczulenia.

Złuszczanie

Aby skóra mogła być dobrze oczyszczona, najpierw powinniśmy pomyśleć o złuszczaniu. Taki zabieg pozwoli na usunięcie z powierzchni skóry komórek martwego naskórka oraz wszelkich zanieczyszczeń.

W sklepie możemy zakupić gotowy peeling, jeżeli jednak wolimy kosmetyki naturalne, można taki produkt wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy połączyć brązowy cukier z miodem lub z oliwą z oliwek. Gdy uzyskamy gęstą pastę, wystarczy nanieść ją na twarz i wykonać delikatny masaż. Na koniec, peeling należy obficie spłukać za pomocą letniej wody.

Przeczytaj też: http://www.twardyszparag.pl/wypryski-pojawiajace-sie-po-makijazu-ktore-skladniki-szkodza-naszej-skorze/

Olejek do oczyszczania

Olej to kolejny produkt, który może być wykorzystywany do oczyszczania skóry twarzy. Jest to świetnie rozwiązanie, ponieważ olej idealnie wiąże brud i odrywa od skóry martwe komórki, które znajdują się na powierzchni. Kolejną zaletą stosowania olejów jest brak ryzyka naruszenia naturalnej bariery ochronnej skóry oraz jej pH.

Oleje do oczyszczania skóry twarzy dostępne są zarówno jako gotowe produkty, albo jako naturalne oleje pojedyncze, takie jak: olej ze słodkich migdałów, olej z awokado, olej z pestek winogron, olej arganowy, czy olej kokosowy.

Źródło: https://www.piwozsokiem.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here