Depilacja laserowa – ujawniamy prawdę i obalamy mity

W sieci możemy znaleźć wiele sprzecznych informacji odnośnie depilacji laserowej. Każdy, kto zainteresuje się tym zabiegiem, ma mnóstwo pytań. Czy boli, czy działa przy jasnych włosach, czy jest bezpieczna i ile zabiegów potrzeba, aby na trwałe pozbyć się owłosienia. To tylko garstka pytań, które znajdziemy na różnych forach. Podobnie jak przy zabiegu przedłużania rzęs, tak i przy depilacji laserowej warto dowiedzieć się wszystkiego, zanim umówisz się na zabieg. O przedłużaniu rzęs różnymi metodami dowiesz się z innego artykułu. Niniejszy artykuł zaś poświęcony został właśnie depilacji laserowej.

Czym różni się depilacja i epilacja?

Przeglądając oferty salonów urody, możemy natknąć się na oferty depilacji i epilacji. Czym różnią się te zabiegi? Poza różnicą w nazwie depilacja i epilacja różnią się między sobą diametralnie. Oczywiście każdy z tych zabiegów daje ten sam efekt – gładką skórę bez włosków. Jednak w depilacji usuwane są tylko łodygi włosa, czyli włoski wystające ponad skórę. W epilacji zaś usuwa się cały włos wraz z jego cebulką i niszczy mieszek włosowy. Dlatego też epilacja jest zabiegiem dającym trwałe efekty.

Powstaje więc pytanie, dlaczego wiele salonów oferujących depilację laserową podpisuje się właśnie pod słowem „depilacja laserowa Mokotów”, a nie „epilacja laserowa Mokotów”? Odpowiedź jest prosta, ponieważ większość z nas zna określenie depilacji, dlatego też tylko nieliczne salony podpisują swoje oferty prawidłowo.

Czy depilacja laserowa i depilacja IPL to to samo?

Niestety nie. Są to dwie różne metody depilacji. Wiele salonów kosmetycznych oferuje depilację IPL, natomiast depilację laserową oferują jedynie profesjonalne gabinety. Na czym polega różnica tych dwóch zabiegów?

Otóż w depilacji laserowej wykorzystuje się laser diodowy, którego wiązka precyzyjnie uderza w mieszek włosowy, całkowicie go niszcząc. W efekcie włos nie odrasta, a zabieg daje trwałe efekty.

W depilacji IPL wykorzystywane jest urządzenie emitujące wiązkę światła ksenonowego, które pochłaniane jest przez melaninę. W efekcie dochodzi do silnego podgrzania mieszka włosowego i jego uszkodzenia, ale go nie niszcząc. W efekcie włos odrasta po około pół roku.

Czy depilacja laserowa boli?

Każdy z nas odczuwa ból inaczej. To czy depilacja laserowa boli, zależy od progu bólu. Aczkolwiek w depilacji laserowej nie ma silnego uczucia bólu, a jedynie można czuć dyskomfort. Na wielu osobach nie robi to żadnego wrażenia, dla innych może powodować pewien dyskomfort. Chodzi głównie o moment uderzenie wiązki lasera w mieszek włosowy.

Porównując jednak zabieg do depilacji woskiem, laserowe usuwanie owłosienia jest zdecydowanie mniej bolesne. Można wręcz powiedzieć, że w skali 1 do 10 otrzyma maksymalnie 3 punkty, gdzie 1 to całkowity brak bólu. Warto jednak podkreślić, że zanim zdecydujesz się na zabieg, możesz skorzystać z próby laserowej na konsultacji. Wówczas przekonasz się, jakie odczucia towarzyszą w trakcie zabiegu i będziesz mogła określić czy jest on dla Ciebie bolesny, czy nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here