Biegamy dla zdrowia

Kilka razy w życiu nachodzi nas ochota na to, aby coś w nim zmienić. Mogą to być drobne zmiany, jak niewielkie przemeblowanie pokoju czy odświeżenie swojej garderoby, a mogą to być wielkie zmiany i reorganizacja całego życia. Na różnych etapach naszego życia podejmujemy oczywiście różne decyzje. Czasem potrzebujemy stabilizacji, tęsknimy za czymś stałym i niezmiennym- chcemy mieć pewną pracę, pensję, która wpływa co miesiąc o tej samej porze, miejsca,w których zawsze robimy zakupy, a także sprawdzonych od lat przyjaciół. Ale czasem mamy ogromną potrzebę na zmiany w naszym życiu, na reorganizację tego, co znamy i rozpoczęcie nowego etapu. Wtedy zazwyczaj postanawiamy zmienić miejsce zamieszkania, szukamy nowej pracy, decydujemy się na zmianę koloru włosów lub całkowitą zmianę fryzury i naszego stylu. A czasem dużą zmianą będzie podjęcie decyzji o uprawianiu sportu.
Najczęściej wybieranym sportem przez początkujących jest oczywiście bieganie. Nie ma w nim nic trudnego, technika wydaje się być bardzo prosta, nie musimy kupować specjalistycznych przyrządów, a jedynie zainwestować w buty do biegania i sportowe ubranie. O tym, ile razy w tygodniu biegać, powinna zadecydować nasza kondycja. Nie wolno się forsować na początku swojej przygody z bieganiem. Nawet jeśli wciąż czujemy się na siłach aby biec szybciej i dalej, nie podejmujmy tego ryzyka. Ustalajmy sobie małe cele i spokojnie do nich dążmy, aby stać się jeszcze lepszym.
Bieganie jest bardzo dobrym sportem dla osób, które chcą zacząć ćwiczyć, ale nie wiedzą od czego zacząć. Zanim jednak wyjdziemy na ulicę aby przemierzać kilometry obejrzyjmy kilka filmików instruktażowych na YouTube, aby prawidłowo wykonać rozgrzewkę. Ćwiczenia rozciągające przed bieganiem, a także odpowiednie rozciąganie po bieganiu są niezwykle ważne, aby ustrzec się przed nadciągnięciem, zerwaniem wiązadeł, zwichnięciem czy nawet złamaniem. Choć niektórzy nie praktykują rozciągania przed bieganiem tłumacząc to tym, że nie chcą się dodatkowo zmęczyć, nie powinniśmy ich słuchać. Dobrze rozgrzany organizm ma zdecydowanie większą wydolność, jest sprawniejszy, bardziej gibki, szybszy i zwinniejszy. Dzięki temu nie nabawimy się kontuzji podczas naszego biegania.
A ile razy w tygodniu biegać? Początkujące osoby powinny podejść do tego tematu bardzo swobodnie i zacząć biegać dwa razy w tygodniu, w odstępie co najmniej dwóch dni. Tyle będzie potrzebował nasz organizm aby się zregenerować i aby przestały nas męczyć zakwasy. A ile razy w tygodniu biegać kiedy nie jesteśmy już amatorami? Oczywiście wtedy możemy biegać tyle razy, ile tylko jesteśmy w stanie. Codzienny bieg znacznie podniesie naszą odporność, na pewno nas zrelaksuje i sprawi, że będziemy mniej zestresowani. Każdy sport działa na nas w ten sposób, a dodatkowo zapewnia nam ładniejszą i bardziej wysportowaną sylwetkę oraz szybsze spalanie przyjmowanych kalorii.
Jeśli więc potrzebujemy jakiejś zmiany w naszym życiu zacznijmy od tej najprostszej- od sportu. Kupmy wygodne buty sportowe i zacznijmy naszą przygodę z bieganiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here