wybielanie zębów domowe sposoby
fot. pexels.com

Marząc o białych i lśniących zębach nierzadko szukamy różnych sprawdzonych sposobów, aby to osiągnąć. Jednakże nie chcąc wydawać dużej ilości pieniędzy na profesjonalne zabiegi, martwimy się, że nic z tego nie będzie. Na całe szczęście istnieje szereg domowych sposobów, który pozwoli nam poprawić odcień bieli naszych zębów. Sprawdź, jakie to sposoby!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jak-wybielic-zeby-domowymi-sposobami/

Kolor zębów

Na kolor naszych zębów wpływa wiele czynników. Jest on również zależy od naszych uwarunkowań genetycznych, a także zmienia się w trakcie naszego życia. Wpływ na kolor naszych zębów ma nie tylko wiek, ale również nasze codzienne nawyki żywieniowe, to czy korzystamy z używek, a także to jak o nie dbamy każdego dnia.

Dodatkowo regularne kontrole u dentysty mogą pomóc nam w zapobieganiu wszelkim chorobom zębów, a także pozwolą nam zadbać o kolor naszych zębów, które będą zdrowe i niepodatne na rozwój próchnicy, przebarwień czy też kamienia nazębnego.

Domowe sposoby wybielania zębów

Jednym ze znanych domowych sposobów na wybielenie zębów jest zastosowanie kurkumy. Ma ona właściwości przeciwgrzybicze, a także przeciwbakteryjne. Chcąc poprawić koloryt naszych zębów należy sproszkowaną łyżkę kurkumy wymieszać z olejem kokosowym oraz z dwiema kroplami olejku eterycznego z mięty i umyć zęby. Taki zabieg powinno się powtarzać dwa razy w tygodniu.

Możesz również wybielić swoje zęby olejem, który ma również działanie antybakteryjne oraz przeciwwirusowe Do płukania ust możesz wybrać olej kokosowy, rzepakowy, lniany, sezamowy, słonecznikowy. Codziennie rano powinieneś przepłukać łyżką oleju usta przez 15 minut.

Kolejną metodą wybielania zębów jest zastosowanie aktywnego węgla, który ma zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń. Wystarczy dodać go do swojej pasty do zębów i stosować dwa razy w tygodniu. Możesz również zmieszać aktywny węgiel z olejem kokosowym i myć taką mieszanką swoje zęby również dwa razy w tygodniu.

Przeczytaj też: http://www.twardyszparag.pl/soda-oczyszczona-jakie-daje-efekty-dla-urody/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here