Wszystko, co musisz wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu

Od dawna marzyłeś o zrobieniu tatuażu, aż w końcu wszystko dokładnie przemyślałeś, wybrałeś odpowiedni wzór i uznałeś, że jesteś już na tę zmianę gotowy? Tatuaże są coraz bardziej powszechne, a co za tym idzie, powstaje coraz więcej miejsc, w których możesz zrobić sobie taką ozdobę. Niestety, nie wszystkie studia tatuażu oferują usługi na tym samym, wysokim poziomie. Często możesz trafić na niedoświadczone osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wykonywaniem tego typu ozdób albo które nie zwracają należytej uwagi na wszystkie zasady oraz sterylność. Pamiętaj, że każdy, nawet najmniejszy tatuaż to ingerencja w Twoje ciało, po której ślad będziesz nosił prawdopodobnie do końca życia. Ponieważ choć istnieje możliwość laserowego usunięcia tatuażu, to często wiąże się ona z ogromnym bólem i mnóstwem wydanych pieniędzy. Dlatego dowiedz się, na co musisz zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na wykonanie tatuażu u danej osoby.

1. Zapoznaj się z opiniami i pracami tatuażysty
Każdy profesjonalny tatuażysta ma swój własny styl, dlatego nawet jeśli wybierzesz się do niego z własnym pomysłem na tatuaż, może ten projekt nieco przerobić lub odmówić wykonania. Jakość pracy często zależy też od tego, ile kosztuje tatuaz. Dlatego nie myśl o tym, żeby oszczędzić jak najwięcej pieniędzy, ponieważ jest to decyzja na całe życie. Warto przejrzeć zdjęcia prac danej osoby, żeby przekonać się, czy jej styl nam w pełni odpowiada oraz czy tatuaże nie są krzywo lub niedbale wykonane. Zwróć uwagę na wszystkie kreski i kształty. Przeczytaj też opinie wcześniejszych klientów i nigdy nie decyduj się na zrobienie pierwszego tatuażu u osoby, która ma złe komentarze lub nie ma ich wcale.

2. Wybierz projekt, który jest dla Ciebie ważny
Nie decyduj się na dany wzór tatuażu tylko dlatego, że jest akurat modny. Moda się zmienia, a tatuaż będziesz nosił ze sobą całe życie. Dlatego warto zdecydować się na projekt, który ma dla Ciebie jakąś wartość sentymentalną lub oznacza coś ważnego. Musisz dobrze się zastanowić i mieć pewność, że za kilkanaście lat dany tatuaż będzie dla Ciebie tak samo ważny i na pewno nie będziesz chciał się go pozbyć. Pamiętaj też, że mało która miłość, szczególnie w młodości, trwa wiecznie. Wiele osób decyduje się na wytatuowanie sobie imienia lub inicjałów ukochanej osoby. I niestety wiele osób później tej decyzji bardzo żałuje.

3. Zwróć uwagę na sterylność
Higiena pracy to najważniejsza rzecz, na jaką musisz zwrócić uwagę, kiedy usiądziesz na fotelu u tatuażysty. Niewłaściwe warunki i brak sterylności skutkują infekcjami oraz różnymi chorobami, z których bardzo trudno jest się wyleczyć. Poza tym tatuaż, który nie będzie wykonany higienicznym sprzętem, może się nie przyjąć. Dlatego upewnij się, że tatuażysta zakłada jednorazowe rękawiczki oraz używa jednorazowych igieł. Przed zabiegiem dowiedz się też wszystkiego o późniejszej pielęgnacji tatuażu. Nigdy nie decyduj się na taki zabieg u osoby, która wcześniej nie poinformuje Cię o wszystkich przeciwwskazaniach oraz nie pokaże, jak dbać o tatuaż, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here