Przed wizytą u endokrynologa

Endokrynolog dziecięcy Katowice przyjmuje dzieci w różnym wieku. Do takiego specjalisty czasem trafiają ledwo kilkudniowe maluszki, które już podczas narodzin miały zdiagnozowane schorzenia endokrynologiczne. Wielu rodziców później trafia do takiego lekarza ze swoimi dziećmi.

Kiedy do endokrynologa?

Endokrynolog Katowice prywatnie przyjmuje wszystkich pacjentów, którzy mają skierowanie. Bez uzasadnionych podstaw żaden specjalista w naszym kraju nie przyjmie pacjentów. Wśród takich uzasadnionych objawów wymienić można pojawienie się gruczołów piersiowych u małej dziewczynki, zbyt niski wzrost dziecka lub zbyt wysoki wzrost malucha w porównaniu do innych rówieśników, brak objawów dojrzewania płciowego u 13-14latków, nadmierne wypadanie włosów u dziecka, porównywalne z łysieniem, trądzik odporny na leki dermatologiczne i wiele innych. Z takimi niepokojącymi objawami należy udać się do przychodni, która zdecyduje o tym, jaki lekarz specjalista będzie potrzebny. Najpewniej będzie to endokrynolog dziecięcy Katowice, jeżeli mamy do czynienia z osobą poniżej 18 roku życia. Osoby starsze muszą przejść pod opiekę lekarza dla dorosłych.

Czym zajmuje się endokrynolog?

Skoro już wiemy jakie objawy powinny skierować nas do tego, aby odwiedzić gabinet endokrynologa, warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę zajmuje się endokrynolog katowice prywatnie. Takiego lekarza w głównej mierze interesują gruczoły dokrewne. Do tego lekarz takiej specjalności zajmuje się wspomaganiem terapii schorzeń układowych związanych z zaburzeniami wydzielania wewnętrznego. Są to bardzo skomplikowane zagadnienia, które wymagają znajomości wiedzy medycznej. Endokrynolog dziecięcy zajmuje się także kierowaniem materiału tkankowego do badań laboratoryjnych. W gabinecie takiego lekarza możemy zostać skierowani na badania przedmiotowe i podmiotowe, które mogą mieć na celu diagnostykę obrazową z zakresu biopsji. Pamiętajmy, że im wcześniej dane schorzenie zostanie zdiagnozowane, tym dla nas lepiej. I dla naszych dzieci. Istnieje wtedy większa szansa na to, że wszystko uda się w zupełności wyleczyć. Może nie zawsze do końca, ale jest wiele schorzeń, które dzięki prawidłowo dobranym lekom można w całości ujarzmić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here