Pierwsze objawy andropauzy

Męskie przekwitanie odpowiada kobiecej menopauzie. Jednak w przypadku mężczyzn, cały proces przebiega w inny sposób. Nie występuje bowiem gwałtowne obniżenie poziomu testosteronu, ani nie dochodzi do spadku zdolności reprodukcyjnych. Pomimo tego doświadczać można różnego rodzaju dolegliwości. Zjawisko to może więc być uciążliwe. Jak rozpoznać pierwsze objawy?

Czym jest męskie przekwitanie?

Andropauza jest zjawiskiem fizjologicznym, doświadczanym przez mężczyzn. Szacuje się, iż dotyka około 30 procent panów, którzy przekroczyli 50-ty rok życia. Nie należy jej traktować jako chorobę, ponieważ wynika ona z naturalnych zmian, do których dochodzi w ludzkim organizmie. Podstawową przyczyną występowania tego zjawiska, jest spadek poziomu testosteronu. Jednocześnie z wiekiem pojawia się zwiększenie produkcji białka SHBG, czyli cząsteczek łączących się z hormonami płciowymi. W rezultacie androgeny połączone z tym właśnie białkiem pozostają nieaktywne.

Pierwsze oznaki przekwitania

Andropauza w znaczący sposób może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Jej negatywne objawy nie są spowodowane wyłącznie spadkiem poziomu testosteronu. Odpowiada za to również niski poziom DHEA oraz hormonu wzrostu.

Przebieg męskiego klimakterium może dotyczyć różnych sfer życia. Chodzi między innymi o zaburzenia natury seksualnej, psychicznej lub objawów typowo cielesnych. Do często spotykanych dolegliwości, zaliczyć można:

– rozdrażnienie,
– osłabienie,
– problemy ze snem,
– spadek siły mięśniowej,
– nerwowość,
– nadmierną potliwość,
– zmniejszenie gęstości kości,
– zmniejszoną pobudliwość seksualną.

Niestety w tym przypadku zwiększeniu ulega także prawdopodobieństwo pojawienia się u mężczyzn różnego rodzaju chorób. Z uwagi na utratę masy kostnej, rośnie ryzyko zachorowania na osteoporozę. Więcej informacji na temat andropauzy znajdziesz na: https://maxonforte.pl/andropauza-rozpoznac-meskie-przekwitanie/

Jak rozpoznać, czy to andropauza?

Postawienie właściwej diagnozy wcale nie jest prostym zadaniem. Niezbędnym elementem będzie wizyta u specjalisty, który przeprowadzi wywiad lekarski oraz zleci badania laboratoryjne.

W razie konieczności zastosować można odpowiednią formę leczenia. Najczęściej opiera się ona na przyjmowaniu określonych leków. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem staje się stosowanie środków zawierających sildenafil. Zdecydowana większośc mężczyzn deklaruje wówczas dużą poprawę własnych możliwości seksualnych oraz zwiększenie satysfakcji z życia intymnego. Substancję czynną w postaci sildenafilu, posiada między innymi Maxon Forte. Może być on stosowany przez dorosłych mężczyzn, mających problemy z zaburzeniami wzwodu.

Jednocześnie zaleca się również stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety, utrzymywanie odpowiedniej aktywności fizycznej oraz dbanie o zapewnienie sobie wystarczającej ilości snu. Wszystkie te elementy poprawiają bowiem funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here