Konfetti – co to takiego?

0
1744

Kolorowe ścinki papieru, które jak krople deszczu spadają na weselników lub uczestników różnorodnych imprez? Tak, to konfetti! Jest to dekoracja ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. O ile jeszcze do niedawna wykorzystywana była do obsypywania Młodej Pary po wyjściu z Kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego, o tyle dziś chętnie gości na wszelkiego rodzaju jubileuszach, przyjęciach urodzinowych czy okolicznościowych. Nie trudno się temu dziwić, kolorowe serpentyny czy inne, niemniej atrakcyjne wzory konfetti wywołują nie tylko widowiskowy efekt, ale również są bezpieczne i stosunkowo tanie

Konfetti – istota działania

Konfetti przyjmuje postać strzelającej tuby. U jej podstawy znajduje się sprężone powietrze, które wyrzuca umieszczone w górnej części kolorowe bibułki na wysokość około 5-8 metrów. Wyrzut następuje po przekręceniu tuby, czyli lewą ręką łapiemy górną część tuby, prawą za jej dolną część i przekręcamy zgodnie z kierunkiem strzałek instruujących. Alternatywą dla przekręcanego konfetti są modele elektryczne, których wyrzut następuje poprzez impuls elektryczny emitowany, np. za pomocą znajdujących się w zestawie baterii.

Co znajduje się w środku tuby?

W sprzedaży znaleźć można wiele rodzajów konfetti m.in. w sklepie https://partybudziki.pl/pol_m_AKCESORIA-PARTY_Wystrzalowe-tuby-270.html, które różnią się nie tylko wielkością, ale również zawartością, co z pewnością urozmaici zabawę. Strzelające płatki róż, kolorowe motylki, romantyczne serduszka, mieniące się gwiazdki, kolorowe serpentyny, a nawet banknoty! Niezależnie od wybranej opcji efekt będzie spektakularny i z pewnością podkręci każdą imprezę.

W jakich sytuacjach warto sięgnąć po konfetti?

Wystrzelone konfetti może być ciekawą atrakcją podczas wielu przyjęć. Z uwagi na swoją uniwersalność zastosowania jest wykorzystywane nie tylko podczas wesel i przyjęć urodzinowych, ale również zabaw sylwestrowych czy innych imprez, np. sportowych. Coraz częściej konfetti zastępują pokazy fajerwerków. I to nie tylko dlatego, że stanowi opcję dużo tańszą, ale przede wszystkim bezpieczniejszą. Zwłaszcza, że kolorowe ścinki papierków można użyć niezależnie od miejsca, w którym znajduje się impreza – zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu.

Największą popularnością strzelające konfetti cieszy się na weselach. To bowiem rodzaj dekoracji, która znajduje wysokie miejsce na liście ślubnych przygotowań. Nic dziwnego, stanowi ciekawą alternatywą dla zwyczaju obrzucania Młodej Pary ryżem czy drobnymi monetami. Używane przede wszystkim przy witaniu Młodej Pary po wyjściu z Kościoła lub po zawarciu związku małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here