liposukcja

Zbędne kilogramy są zmorą wielu osób. Dieta oraz restrykcyjne ćwiczenia są sposobem na kształtowanie sylwetki, jednak wymaga to czasu oraz odpowiedniej motywacji. Alternatywą dla wysiłku jest odsysanie tłuszczu – zabieg ten stopniowo zdobywa na popularności.

Jak ćwiczyć, by schudnąć?

Ćwiczenia fizyczne są wskazane dla osób w każdym wieku – nie tylko pozwalają na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale również poprawiają kondycję i wzmacniają organizm. Aby schudnąć wymagana jest systematyczność. Należy ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu, by zauważyć efekty. Trenerzy są zgodni co do tego, iż ćwiczenia fizyczne należy połączyć z odpowiednią dietą, wówczas odnoszą widoczny skutek. W odchudzaniu najlepsze są ćwiczenia kardio, które pozwalają na spalenie dużej ilości kalorii – może to być rowerek stacjonarny, bieganie na bieżni czy korzystanie z orbitreka.

Zabieg liposukcji

Nie każdy ma siły i chęci na żmudne ćwiczenia na siłowni i czekanie na efekty miesiącami. Alternatywą jest bowiem liposukcja brzucha wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Chirurg wykonuje nacięcia skalpelem, przez które do tkanki tłuszczowej wprowadza się specjalną rurkę. Jej zadaniem jest rozbicie, a następnie odessanie tłuszczu. Jednorazowo liposukcja brzucha pozwala na odessanie nawet 4 litrów tłuszczu, co pozwala na skuteczne modelowanie sylwetki. Przez miesiąc po zabiegu konieczne jest noszenia ubrań uciskowych, które zapobiegają powstawaniu siniaków i obrzęku. Warto jednak podkreślić, że liposukcja cena jest wysoka, jednak daje trwałe efekty. Za zabieg należy zapłacić 2-8 tysięcy złotych. Liposukcja cena zależy głównie od wybranej partii ciała, która ma zostać poddana zabiegowi oraz od tego, jaka ilość tłuszczu będzie odessana.

Skuteczność liposukcji

Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem, który przynosi trwałe efekty i dlatego też wykazuje wysoką skuteczność w modelowaniu sylwetki. Komórki tłuszczowe nie mogą odrodzić się na nowo w miejscach, z których zostały usunięte. Nie jest jednak powiedziane, że nie będą narastały w innych miejscach, których nie poddano zabiegowi. Wiele zależy bowiem od stylu życia czy preferencji żywieniowych pacjenta. Liposukcja jest skuteczna, jednak nie można jej traktować jako złotego środka na piękną sylwetkę. Warto omówić z chirurgiem plastycznym wszystkie za i przeciw wykonania zabiegu, aby uniknąć ewentualnego rozczarowania po przeprowadzonym zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here