Coraz większe zapotrzebowanie na różnego rodzaju produkty wymusza na Przedsiębiorcach podejmowanie wciąż nowych działań. Do jednych z palących problemów należy zapewnienie towarom odpowiedniego miejsca do magazynowania. Jest to bardzo istotne, ponieważ niektóre produkty wymagają specjalnego traktowania i odpowiednich warunków klimatycznych. Bardzo dobrym rozwiązaniem są nowoczesne konstrukcje stalowe, ponieważ są szybkie w budowie i w porównaniu do tradycyjnego budownictwa murowanego generują niewysokie koszty inwestycji.
Hale magazynowe – na czym polega profesjonalny projekt?
Projekt hali stalowej powstaje w oparciu o dokładne wytyczne od Inwestora. Musi on poinformować biuro projektowe o przeznaczeniu hali, ponieważ obiekt magazynowy może służyć do najróżniejszych celów, takich jak np. składowanie materiałów budowlanych, przechowywanie produktów spożywczych czy magazynowanie elementów i podzespołów, służących do produkcji. Profesjonalny projekt musi zakładać nie tylko swobodne składowanie towarów, ale także utworzenie ciągów komunikacyjnych, służących do wygodnego manewrowania pojazdami, zaplecza socjalnego dla pracowników i biura. Nie należy zapominać o zagospodarowaniu terenu woków magazynu.
Skorzystaj z najlepszej oferty
Budowa hali magazynowej to poważne wyzwanie, które najlepiej powierzyć doświadczonym specjalistom. Idealnym wyborem jest renomowany producent konstrukcji stalowych, firma Kobexstal.pl, ponieważ oferuje kompleksowe usługi od sporządzenia profesjonalnego projektu, poprzez zabezpieczenie prefabrykowanych elementów stalowych, do budowy fundamentów, montażu konstrukcji i okładziny, aż do wykonania stolarki budowlanej i zabezpieczenia elementów przed ogniem i korozją.
Hale magazynowe – jakie rozwiązania proponujemy?
Wymiary każdej hali są dokładnie dostosowane do potrzeb i oczekiwań Przedsiębiorcy. Oferujemy budowę budynków większych, niż 450 m2, zaś najmniejsza proponowana konstrukcja hali posiada wymiary 15m x 30m x 5m. Inwestorom zainteresowanym budową hali oferujemy ekonomiczne i sprawdzone rozwiązania, takie jak konstrukcje na bazie dwuteownika gorącowalcowanego, bez i ze stalowym ściągiem pomiędzy wiązarami lub zastosowanie konstrukcji kratowej. Pierwsze rozwiązanie sprawdza się w przypadku gdy chcemy uzyskać prostą i trwałą konstrukcję z dachem dwuspadowym o szerokości do 36 metrów, zaś drugie sprawdza się idealnie przy znacznie szerszych obiektach z możliwością budowy dachu płaskiego, odpornego na przeciążenia.