Domena tania, czy dobra

Strona internetowa, to nie tylko obrazki i treści, jakie ukazują się naszym oczom po wskazaniu kursorem odpowiedniej pozycji w wyszukiwarce, ale także adres. Domena, hosting, serwer to już słowa, które mniej nam mówią, a są bardzo istotnymi elementami budowy strony i umieszczeniu jej w sieci.

Przyjrzyjmy się zatem, czym jest domena. Domena to ciąg znaków systemu Domain Name System, który jest wykorzystywany w internecie do identyfikowania strony. Na domenę składają się nazwa główna i końcówka. Ta pierwsza najczęściej jest nazwą firmy, organizacji, bądź określeniem profilu działalności konkretnej firmy. Ta druga część domeny, to rozszerzenie, które jest odgórnie ustalone. Mamy jednak dowolność wyboru spośród dostępnych na rynku rozszerzeń, które mogą być bardziej regionalne jak, na przykład, .pl odnoszący się do naszego kraju, lub możemy wybrać bardziej globalne, taki jak .org.

Gdy już mamy domenę to następnym pytaniem będzie gdzie tanio zarejestrować domenę internetową? To już jest wyższa umiejętność związana z drogą naszej strony, przed trafieniem do sieci. Rejestracja domen internetowych odbywa się przez strony internetowe, których możemy znaleźć w sieci całe mnóstwo. Tanie domeny na kru.pl to właśnie jedna z takich stron. Ważnym hasłem jest tutaj tanie. Tak. Rejestracja domen internetowych jest płatna. Chociaż ceny zaczynają się już od kilku złotych za miesiąc, do kilkunastu za nawet rok, to jednak cena zależy głównie, dla kogo taka domena jest rejestrowana. Jeśli chcemy zarejestrować domenę z własnym blogiem, to na pewno nie będziemy chcieli obciążać naszego budżetu dużymi kosztami. Ale jeżeli myślimy o rozrastającej się firmie, która w przyszłości, ma stać się potentatem międzynarodowym, to ceny na pewno będą odpowiednio wyższe, ale gra będzie też o inną stawkę w postaci zasięgu, zdobywania klientów i szeroko pojętej reklamy.

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie gdzie tanio zarejestrować domenę internetową, szczególnie, że wybór jest duży na rynku. Może właściwym wyborem są tanie domeny na kru.pl, ale o tym już każdy indywidualnie musi zadecydować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here