Weekend w Czechach

Czechy to jeden z nam najbliższych krajów, nic zatem dziwnego że wycieczki naszych rodaków chętnie się zjawiają w różnych miejscach tego niewielkiego ale zarazem malowniczego kraju. Czy wiesz, z jakich powodów głównie podróżują Polacy do pobliskich Czech? Tych powodów można wymienić co najmniej kilka, o to niektóre z nich.

Przede wszystkim chęć odwiedzenia czeskiej stolicy, Pragi. To miasto cieszy się zasłużoną popularnością wśród turystów z całego świata, nic zatem dziwnego że są wśród jej miłośników także ludzie pochodzący z naszego kraju. Dzięki temu, że Czechy położone są w stosunkowo niewielkiej odległości od naszej ojczyzny, wielu naszych rodaków chętnie poświęca swój wolny czas na dotarcie do czeskiej stolicy, by poznać jej niezaprzeczalnie urokliwe miejsca.

Jednym z takich słynnych praskich miejsc jest bez wątpienia most Karola, z którego można podziwiać panoramę starego miasta i jego najbliższych okolic. Przerzucony nad Wełtawą most nosi nazwę od jednego ze słynnych czeskich władców, jakich ten kraj posiadał na przestrzeni wieków swojej długiej i dość burzliwej historii.

Skoro mowa o historycznych władcach czeskich ziem to na pewno warto również wspomnieć o ich siedzibie. Hradczany, bo tak nazywa się to historyczne miejsce, pokazuje wszystkim przybyłym swoją wielowiekową historię, przypominając o czasach gdy czescy władcy stanowili jedną z najpotężniejszych dynastii na kontynencie europejskim. Zaklęte w murach historie ożywają przy barwnych opowieściach przewodnika, dlatego z całą pewnością warto zobaczyć to miejsce podczas pobytu w pięknej stolicy Czech. Jeśli planujesz swój wypoczynek tam, na pewno dopisz zamek Hradczany do swojej listy obiektów do odwiedzenia.

Podobnie ma się sprawa z innym, słynnym na całym świecie miejscu znajdującym się w mieście będącym stolicą jednego z naszych południowych sąsiadów. Mowa oczywiście o praskiej Złotej uliczce, której architektura i historia sprawiają ogromne wrażenie na turystach tłumnie przybywających w to miejsce z wszystkich zakątków naszego globu. Właściwie można powiedzieć że wizyta w Pradze bez odwiedzin w tym urokliwym miejscu z całą pewnością nie będzie udana i na pewno nie kompletna.

Poza stolicą, zupełnie zasłużenie cieszącej się światową sławą, Czechy mają naprawdę wiele do zaoferowania wszystkim tym, którzy zdecydują się na spędzenie swojego wolnego czasu w ojczyźnie dobrego wojaka Szwejka. Wiele stron internetowych prowadzi wyczerpujące listy miejsc zdecydowanie godnych polecenia dla wszystkich chcących na własne oczy przekonać się o tym co nasz południowy sąsiad ma do zaoferowania turystom z całego świata.

Na takich portalach internetowych dowiesz się nie tylko gdzie pojechać i jak znaleźć noclegi w dobrej cenie, ale także cały szereg informacji, jakie na pewno okażą się użyteczne w chwili planowania urlopu w Czechach. Przecież przy planowaniu budżetu ważne jest i to ile kosztuje piwo w Czechach, bo narodowy swój trunek piją oni właściwie nieprzerwanie. Bez znajomości zaś kuchni czeskiej wyjazd będzie niepełny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *